ÇEŞİTLİLİK VE KAPSAYICILIK

Children with adults
Diversity & inclusion Icon

Gurur duyduğumuz bir taahhüt

Her gün, dünyanın her yerinden insanlar ürünlerimizi kullanıyor. Onları ne kadar çok yansıtabilirsek, ihtiyaçlarını o kadar iyi anlayabiliriz. Bu, temelde beklentileri karşılamaktır.

Kapsayıcılık ise, beklentilerin ötesine geçtiğimiz durumdur. Çalışanlarımızı, her gün eşsiz kişiliklerini işe yansıtmaya ve birbirlerinin en iyi yönlerini ortaya çıkarmaya teşvik ediyoruz. Çünkü her beceri sergilendiğinde ve her sese kulak verildiğinde, olumlu değişimler meydana gelebilir.

Herkese değer veriyoruz. Herkesi kucaklıyoruz. Everyone performing at their peak™ (Herkes işini en iyi şekilde yapıyor).

Biz buyuz, buna inanıyoruz ve her gün bu şekilde çalışıyoruz.

Her bölüm hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

People celebrating love

Çeşitliliğin Savunucuları

Her sene ABD'de, Siyahi Tarih Ayı, Hispanik Miras Ayı, Gurur Haftası ve Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Haftası sırasında dünyamızın zengin kültürlerini gururla kutluyoruz. Amacımız, insanlarımızı tebrik etmek, daha çok tüketiciyi memnun etmek, sorunları daha iyi çözmek ve sonuç olarak şirket nezdinde büyümektir.

Sektör normlarına meydan okuyoruz

Tutkuyla dolu Afrika Kökenli (AA) bilim insanları, stilistler ve dermatologlardan oluşan ekibimiz, güzellik endüstrisinde ana akım olarak kabul edilmeyen Afro (AA) saçların arkasındaki duygusal ve tarihsel bağlantıları ortaya çıkardı. Özellikle Afro (AA) saçları için tasarlanan yeni Pantene Gold Serisi, güçlü AA kadınlarını ve inanılmaz saçlarını yücelterek bu norma meydan okuyor.

Watch video: P&G Scientists That Had a Vision – Black History Month

Amacımız saygı duyarak, kapsayıcı olarak ve kendimizin ve diğerlerinin hayatını daha iyi hale getirerek birbirimizi daha iyi anlamaktır.

-Marc Pritchard,

Baş Marka Sorumlusu ve Afrika Kökenli Liderlik Ağı'nın Yönetici Sponsoru

Cinsiyet ve ırk yanlılığı ile ilgili hassas konuları herkesin önünde tartışmaya istekli olmak; çalışanlarımıza, yaşadıkları şeyleri önemsediğimizi belirten güçlü bir mesaj göndermektedir.

-Deborah P. Majoras,

Baş Hukuk Müşaviri ve İcra İdaresi Başkanı, GABLE Yönetici Sponsoru

Adults with laptops talking by the desk in office

İşyeri̇mi̇zdeki̇ çeşİtli̇li̇k ve kapsayicilik

Ekibimiz içerisinde misyonumuza bağlı olan herkese sorumluluk düşüyor. Bunu her gün bu şekilde başarıyoruz.

4 yıldır, dünyadaki P&G çalışanlarının, inovasyon, değer yaratma ve ilham verici liderlik yoluyla çeşitlilik ve kapsayıcılık girişimlerini ilerleten seçkin çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz.

Kuruluşumuzda sürdürülen iletişimi güçlendirmek için Catalyst CEO Değişim Şampiyonları aracılığıyla 50'den fazla küresel liderle ve Çeşitlilik ve Kapsayıcılık için CEO Eylemi aracılığıyla 400 diğer şirketle ortak hareket ettik.

İşyerinde çeşitliliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden, dünyamızı ve tüketicilerimizi daha iyi anlayabilmemiz için ekibimize katılmak üzere farklı kültürlerden insanların ilgilisini çekiyor, onları işe alıyor ve çalışan olarak elimizde tutuyoruz. Bu yetenekleri bünyemizde tutmak için fırsatlar yaratıyor ve onları işe alma, elde tutma ve yönetici seviyesinde geliştirmeye yönelik planlara yatırım yapıyoruz. Kadınlara Ait İşletmeler Programımız ile kadın girişimcilerin sayısını ve Türk ekonomisine olan olumlu etkilerini artırmayı hedefledik. WeConnect International ortaklığıyla, 20 sertifikalı kadın işletme sahibi için 8 haftalık (yaklaşık 40 saat) güçlü bir eğitim serisi oluşturduk.

40 yılı aşkın bir süredir Tedarikçi Çeşitliliği programımız ihalelerin, kadınlara ve emekli askerler, engelliler ve LGBT mensupları da dahil olmak üzere azınlıklara ait işletmelere verilmesini teşvik etmektedir. Tedarik Ağımız tüketicilerimizin, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın çeşitliliğini yansıttığında, toplumumuz zenginleşir.

TEDARİKÇİ SAYFAMIZI ZİYARET EDİN

Diversity Inc.

Çeşitlilik Konusunda En İyi 50 Şirket

Diversity Inc.

Üye Grupları

Üye Gruplarımız, çalışanların saygınlığını hissetmeleri için önemlidir. Onların ihtiyaçlarını ve dolayısıyla tüketicilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için bu gruplarla dünya çapında ortak çalışıyoruz.

Küresel

CWLT, yetenekleri ve içgörülerinin şirketimiz genelinde ve tüm liderlik seviyelerinde iyi temsil edilmesini sağlayarak kadınların ilerlemesini kendine amaç edinmiştir. Ekip, mentorluk, sponsorluk, liderlik gelişimi ve kadınların her düzeyde artan temsilini destekleyen etkinlik ve programlara aktif olarak katılmaktadır.

2004 yılından beri Migros ve Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TOSSED) ile birlikte “Özel Olimpiyatlar Projesini" yürütüyoruz. 2016 yılında projemize, 2 ila 7 yaşlarındaki zihinsel engelli çocukları da dahil ettik. Sosyal, fiziksel ve bilişsel yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyerek Türkiye'nin 15 farklı ilinde yaklaşık 400 çocuğa ulaştık.

P&G, işyerinde engellilik çeşitliliğini destekliyor. PWD grubu engelli bireylerin karşılaştığı sorunlar hakkında farkındalık yaratmakta ve engelli yakını olan çalışanlara destek sunmaktadır. Ayrıca, zihinsel veya fiziksel sınırlamalara bakılmaksızın, her çalışan için daha kapsayıcı bir çalışma ortamı yaratmak üzere özverili bir şekilde çalışmaktadırlar.

Çalışanlarımızın muhtelif beyin gücünü ve yeteneklerini, fırsatlar veya zorluklar üzerine çözüm üretmek için tahsis etmeye devam edersek, tüketicilerimize daha anlamlı bir şekilde hizmet etmeye devam edebiliriz.

William P. Gipson,

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Baş Sorumlusu

Yapacaklarımız bunlarla sınırlı değil

Çeşitlilik ve kapsayıcılık çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi için 2019 Sosyal Sorumluluk Raporunu indirin.