Kurumsal Programlarımız

Teşekkürler Anne

Olimpiyat Oyunları’nın global sponsoru olarak “Teşekkürler Anne” kampanyamız kapsamında Türkiye’den sponsor olduğumuz Milli Güreşçi Taha Akgül, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’ye tek altın madalyayı kazandırarak göğsümüzü kabarttı. Sporcuların yanı sıra onların arkalarındaki gizli güç olan anneleri de destekledik ve Taha Akgül’ün annesi Gülbahar Akgül’e de destek olduk. Oğlunu ilk kez Olimpiyatlarda izleme şansı yakalayan Taha Akgül’ün annesi Gülbahar Akgül’ü P&G Aile Evi’nde ağırlayarak yanında olduk.

Tesekkurler_Anne

Olimpik Anneler

Fiziksel, mental ve sosyal açıdan sağlıklı toplumlar yetiştirmek için sporla büyüyen çocuklar yetiştirmek önemli. Olimpik Anneler, çocuklarını sporla büyüten onlara daha sağlıklı ve daha mutlu bir gelecek sunan annelerin oluşturduğu bir sivil toplum hareketidir. 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile 2014 yılında başlattığımız “Olimpik Anneler” projesi ile hedefimiz; ülke çapında anneleri bilinçlendirmek ve çocuklara sporu sevdirmek. Halk Eğitim Merkezleri’nde gerçekleştirdiğimiz eğitim ve seminerlerle sadece 2015/2016 mali yılı döneminde 24 bin anneye ulaştık.

Olimpik_Anneler

Özel Olimpiyatlar

2004’ten beri Migros ve Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) işbirliği ile gerçekleştirilen Özel Olimpiyatlar Türkiye Projesi’nde her yıl özel çocuk ve gençler sporla hayata bağlanıyor.

Özel Olimpiyatlar Projemizde 5 bin 500 özel çocuk ve gencin spor yapmasına destek olduk. Özel Olimpiyatlar kapsamında bu yıl, 2-7 yaş aralığında özel eğitime gereksinim duyan çocukların sosyal, fiziksel ve bilişsel becerilerini sporla geliştirmeyi amaçlayan “Minik Sporcular” projesini başlattık.

Ozel_Olimpiyatlar

Hayalden Gerçeğe

P&G Türkiye ve Darüşşafaka Cemiyeti işbirliğiyle 2009 yılında başlayan proje kapsamında ilkokul öğrencileriyle her yıl gerçekleştirilen farklı bir etkinlikle hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi hedefledik. “Hayalden Gerçeğe” Projesi’ ile çocuklara -sanattan spora, bilimden kültüre farklı dallarda- içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarma imkanı sunduk. 

Geleceğin liderleri, “Hayalden Gerçeğe” Projesi kapsamında kültür-sanat, spor ve bilim dallarında öncülük üstlenerek projeler geliştirdi. Bu doğrultuda, Darüşşafaka öğrencileri proje geliştirme ve liderlik niteliklerini güçlendirici eğitimlerden geçerek, Türkiye’deki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşacak projeler üretti.   

Hayalden_Gercege

Afet Dönemi Yardımları

Sosyal sorumluluk programlarımızın yanı sıra şirket olarak içinde bulunduğumuz topluma afet/kriz durumlarında maksimum katkıyı sağlamak için de çalışıyoruz. Afet dönemlerinde hem kurtarma çalışmaları hem de sonrası rehabilitasyon sürecine katkı sağlamak için ürün ve hizmetlerimizle destek oluyoruz. 2015-2016 mali yılında 180.000 paket P&G ürününü Kızılay’a ihtiyaç sahipleri ve mültecilere iletilmek üzere gönderdik.

Afet_Donemi_Yardimlari