1. Anasayfa
  2. Türkiye'de 30 Yıl

Türkiye'de 30 Yıl

30. Yıl İnovasyon Yatırımlarımız

TopluFotograf

P&G olarak dünyada olduğu gibi Türkiye’de de inovasyona büyük önem veriyor ve bu alanda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Türkiye’deki 30. yılımızda Prima ve Orkid markalarımız için 250 Milyon Türk Lirası yatırımla dünya standardlarındaki üretim teknolojilerini Gebze fabrikamıza getirdik.

Türkiye’de değer yaratan inovasyonlarla, tüketicilerimizin günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. “Mikro yastık teknolojisi”ne sahip Orkid Platinum’u dünyada ilk kez Türkiye’deki tüketicilerimizle buluşturduk ve Gebze fabrikamızda üretmeye başladık. Emici kanal teknolojisine sahip Prima Aktif Bebek’in seri üretimine Avrupa’da ilk kez Gebze fabrikamızda başladık. Bu yatırım çerçevesinde, Prima ve Orkid markalarımızın yaklaşık %90’ı artık Türkiye’de üretilmeye başlayacak. Bu yatırımımızla beraber, toplam yatırım miktarımızı 2 milyar Türk Lirası değerine ulaştırmış olmaktan gurur duyuyoruz.

30 yıldır Türkiye’de olan P&G, güvenilir markalarıyla Türk tüketicilerin hayatlarına dokunmaya ve onların günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik taahhüdünü sürdürecektir. Türk ekonomisine katkıda bulunan ürünlerimizle fark yaratmaya ve dünya standartlarında teknolojileri Türkiye’ye getirmeye devam edeceğiz.