Doğada gülümseyen kız
""

P&G
Sorumlu
Güzellik.

Dünyada güzellik için olumlu bir güç olmaya, herkes için daha sürdürülebilir, kapsayıcı ve dayanıklı bir gelecek yaratmaya kararlıyız.

Güzellik ürünlerinin insanlara daha yüksek değer sunduğu ve daha sürdürülebilir nitelikte olduğu, hiç kimsenin kendisi, toplum ya da gezegen için iyi olan ürünlerden fedakarlık etmek zorunda kalmadığı bir geleceğe inanıyoruz.

P&G'nin Sorumlu Güzellik yaklaşımı ek iş olarak yaptığımız ayrı bir şey değil; dünya çapında her günkü çalışma şeklimiz.

-Alex Keith, CEO, P&G Beauty

P&G Sorumlu güzellik yaklaşımı

Yaklaşımımız

Büyük değişim ve karmaşanın ortasında bile, yaşam kalitesini artıran, insan haklarına saygı duyan ve çevreyi koruyan sürdürülebilir bir dünya inşa etmek mümkün. Karar vermeye sistemsel bir düşünce yaklaşımı sunan P&G Sorumlu Güzellik, bugünün zorluklarını ve yarının gelişimini yönetmek için bir plan sunuyor.

P&G Sorumlu güzellik yaklaşımı

Son Haberler

ETKİNLİK

P&G Beauty Europe İlk Yüksek Performanslı Şampuan ve Saç Kremi Barlarını, Saç Bakımı Portföyüne Ekledi

KONUM

Avrupa

P&G Beauty Europe Saç Bakımı Portföyü

P&G Beauty Europe, 2022 yılından itibaren Head & Shoulders, Pantene, Herbal Essences ve Aussie'nin yeni, yüksek performanslı şampuan ve saç bakım barlarıyla Avrupalıların şampuan ve saç kremi satın alma ve kullanma alışkanlıklarını değiştiriyor ve sürdürülebilirlik konusunda "Barı Yükseltiyor".

TFSC sertifikalı kağıt tabanlı ambalajlarda kullanıma sunulan yeni barlar, bir barın iki benzer 250 ml'lik sıvı şampuan şişesine eşit olacağı şekilde formüle edildi. Ayrıca, kolayca kavranabilen bir şekle sahip el yapımı barların, banyoda kolayca asarak saklamayı sağlayan bir pamuk ipi bulunuyor.

Devamını okuyune

Beş Birbiriyle Bağlı Kılavuz Prensibimiz

Eylem acil ve inovasyon kritiktir. Hizmet ettiğimiz insanların yaşamları ve gezegenin sağlığı için olumlu seçimler yapabilmelerini sağlamak amacıyla farklı düşünmeli ve farklı davranmalıyız. Anlamlı bir ilerleme kaydetmek için bütüncül bir sistem yaklaşımına ihtiyacımız var ve "sorun değiştirmekten", yani bir sorunu çözerken ileride başka bir sorun yaratmaktan kaçınmalıyız.

Güzellik için bu, bir güzellik ürünü seçerken sizin ve içinde yaşadığımız dünya için önemli faaliyetler olan ürün geliştirme ve kurumsal davranışın tüm yönlerinin karşılıklı bağlılığını ele almak için çevresel uygulamaların ötesine geçmek anlamına geliyor.

Kalite ve performans

Kalite ve performans

Her şey dünyanın dört bir yanındaki kadın ve erkeklerin çeşitli güzellik ihtiyaçlarını ve arzularını anlamakla başlar. Ürünlerimiz olağanüstü ve dikkat çekici faydalar sağlar. Hem bilimden hem de doğadan faydalanarak yüksek kaliteli malzemeler kullanıyoruz ve ürün testlerimiz endüstri standartlarını aşıyor.

Ortaklarımız

Uzun vadeli işbirliği ve ortaklıklar, geleceğe uymanın ve sorumlu büyümeyi bir sonraki seviyeye taşımanın aracıdır. P&G Sorumlu Güzellik Danışma Konseyimizin (RBAC) bir parçası olarak biyoçeşitlilikten sorumlu kaynak kullanımına, ambalaj sürdürülebilirliğinden cilt güvenliğine kadar dünyanın en iyi uzmanlarının birçoğuyla ortaklık ve işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz.

Rainforest Alliance logo

Yağmur Ormanı İttifakı

Yağmur Ormanı İttifakı, dünyanın üretim, kaynak ve tüketim biçimini değiştirmekle ilgilidir ve bu değişimi gerçekleştirmenin anahtarının güçlü ortaklıklar olduğunun farkındayız. P&G Beauty, RBAC aracılığıyla, yenilikçi çözümler konusunda beyin fırtınası yapmak ve sürdürülebilirlikteki fırsatları keşfetmek için ortaklıkların gücünden yararlanıyor.” - Samantha Morrissey, Sektör Lideri, Orman Ürünleri

Royal Botanic Gardens - Kew logo

Royal Botanic Gardens, Kew

Royal Botanic Gardens, Kew’in P&G ile ortaklığı, etkili güzellik ürünleri sağlamak için bitkilerin kimyasını çözmek amacıyla farklı disiplinlerden bilim insanlarının enerjisini bir araya getirerek bilimsel olarak çok üretken oldu; bu bitkilerin sürdürülebilirlik sağlaması ve onlara bakan toplulukların yaşamlarını desteklemesine yardımcı olması gerektiğine ek önem verdi.” - Dr. Monique Simmonds, Bilim Müdür Yardımcısı

WWF logo

Doğal Hayatı Koruma Vakfı

Doğal Hayatı Koruma Vakfı, P&G ile yenilik, güven ve şeffaflığa değer veren uzun soluklu, geniş kapsamlı bir ortaklık kurdu. RBAC, sorumlu bir küresel tedarik zinciri oluşturmak için çeşitli düşünce liderlerini bir araya getirir. Gezegenimizi korumanın zorlukları bu kadar karmaşık olduğunda, çözümler de dolayısıyla karmaşıktır. RBAC, bilgi arama ve bilgi paylaşımı için proaktif bir yaklaşım sunuyor.” - Mary Ta, Program Görevlisi, Sürdürülebilirlik Ar-Ge

Photo - Skin Health Alliance - logo

Cilt Sağlığı Birliği

“Tüketicilerin refahı ve kullandıkları ürünlerin çevresel etkisi, Cilt Sağlığı Birliği’nin etik kurallarının temelinde yatmaktadır. P&G Beauty ile olan ilişkimiz on yıl öncesine dayanıyor ve bu süre zarfında P&G titiz sağlık ve çevre standartlarının bizimkilerle uyumlu olduğunu sürekli olarak kanıtladı.” - Dr. Thivi Maruthappu, SHA Dermatolog

RSB logo

Sürdürülebilir Biyomalzemeler Yuvarlak Masası

Sürdürülebilir Biyomalzemeler Yuvarlak Masası, malzemelerin tedariki ile ilgili tavsiye ve rehberlik sağlayan P&G’nin teknik bir ortağı olmaktan gurur duymaktadır. Örgütlerin çeşitli bir ortaklığı olan RBAC, kararların tüm sürdürülebilirlik yönlerine dayalı olarak alınmasını sağlayacak paha biçilmez bir bilgi tabanını bir araya getiriyor.” - Nicola Noponen, Küresel Teknik Danışman