Toplumsal etki

Children playing with the water
Community impact Icon

Burada iyilikle dolu bir dünya var

Tüm istediğimiz doğru olanı yapmak. Bu nedenle toplum desteğimiz, ürünlerimizin her zamankinden daha etkili olabileceği üç benzersiz alan olan sağlık, hijyen ve ev konforunu sağlamaya odaklanır.

İster hijyen eğitimini desteklemek, ister su gibi basit bir ihtiyacı karşılamak, isterse de felaketler sonucu yerinden edilmiş ailelere temel ihtiyaçlarını ulaştırmak olsun, amacımız ulaştığımız her toplumun sağlığını ve refahını geliştirmektir.

Her bölüm hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Toplulukları Desteklemek

Supplying communities with products

Bir şirket olarak, ihtiyacı olanlara yardım etmek gibi bir sorumluluğumuz var. Topluluğunuzda yardım edebileceğimizi düşündüğünüz bir program varsa, P&G hibesi almak için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığını buradan öğrenebilirsiniz.

Children are smiling and drinking water

Temiz Suyun Gücü

Yaklaşık bir milyar insanın temiz içme suyu elde etmek için mücadele ettiği bir dünyada, Çocuklara Güvenli İçme Suyu (CSDW) Programımız, en çok ihtiyaç duyanlara temiz su sağlar. Arıtma paketimiz, sadece kirli suyu içilebilir hale getirmenin bir yolunu sağlayarak çığır açtı.

Her bir P&G su arıtma paketi, bakterileri, virüsleri, parazitleri ve katı maddeleri etkili bir şekilde ortadan kaldırarak 10 litre suyu arıtır. Sadece 30 dakikada, beş kişilik bir aile bütün gün boyunca içebilecekleri temiz içme suyuna sahip olabilir.

P&G water purification process

2004'ten beri 13 milyar litreden fazla temiz su temin ettik. 2020 yılında 15 milyar litre hedefimize kararlı bir şekilde ilerliyoruz.

Csdw sayfasini ziyaret edin
Adult delivering products

Zor Zamanlarda Yardım Ulaştırmak

Yaşanan bir felaketin ardından, amacımız en çok ihtiyaç duyanlara ev konforunu getirmektir. Bu yıl küresel çapta 20'den fazla felakete müdahale ettik ve milyonlarca insana yardımcı olduk.

Dollars icon

CARE, Habitat for Humanity, Kızıl Haç, ve Save the Children (Çocukları Kurtarın) ve daha birçoğu gibi, olay yerine müdahale eden kuruluşlara 1 milyon dolardan fazla afet yardımı sağladık

Hygiene kits icon

Ocak 2017'de Malezya'nın selden etkilenen bölgelerinde 10.000 kişinin faydalandığı 5.000 hijyen kiti bağışında bulunduk

Öncü Markalar

Adult is safely removing oil from feathers

P&G markaları, mutfağınızı temizlediğinizde, çamaşırlarınızı yıkarken veya bebeğinizin altını değiştirirken her gün hayatınızı iyileştirmeye yardımcı oluyor. Evinizdeki P&G ürünlerimize güven duyarak kullanmayı tercih etmeniz, bu ürünlerin insanların hayatlarını her zamankinden daha çok etkileyerek dünyanın her yerinde fark yaratmalarına yardımcı olur.

Woman with child

Pampers + UNICEF “1 paket = 1 aşı”

Anne ve yenidoğanda tetanoz (MNT), hijyenik olmayan doğum uygulamalarının doğrudan bir sonucu olarak dünyanın en fakir bölgelerindeki aileleri etkilemektedir. Gerçek bir tedavi uygulanamazken MNT her yıl 34.000 yenidoğanın hayatına mâl olmaktadır.

2006 yılında Pampers + UNICEF “1 paket = 1 aşı” kampanyası başladığından bu yana, yarım milyondan fazla yeni doğan bebek kurtarıldı ve 20 ülkede bu hastalığı ortadan kaldırdık.

Pampers Prematüre

Newborn child with Pampers Preemie

NICU hemşireleri ile Pampers Preemie Swaddlers Size P-3 bebek bezini (yeni doğan bebek bezlerinden üç beden daha küçük) tasarladık. En küçük ve en savunmasız prematüre bebeklere uyacak şekilde 450 gram ağırlığında tasarlanmıştır.

Tide Loads of Hope (Tide Yükler Dolusu Umut)

Woman in mobile laundry unit

Tide, felaketlerden etkilenen ailelere temiz giysiler giyebilmeleri için mobil çamaşır üniteleri temin ediyor. Bu yıl, program sayesinde altı partide 4.000’den fazla yük çamaşır yıkandı.

Dawn Wildlife (Yaban Hayatı)

Bird

Bir petrol sızıntısından sonra hayvanların tüylerinden, kürklerinden ve deniz canlılarından petrolü güvenli bir şekilde temizlemeniz nazik fakat güçlü bir dokunuş gerektirir. Dawn bulaşık deterjanı, 1980'lerin ortalarından beri hayvan kurtarma yetkililerinin güvendiği bir çözüm olmuştur. Toplamda bağışlanan 100.000 şişe, 75.000 vahşi hayvanı petrol kirliliğinden kurtardı.

Bıraktığımız etki bununla sınırlı değil

Bu dünyanın dört bir yanında yaptıklarımızın sadece bir karesi. Procter ve Gamble'ın Suriyeli mültecilere yaptığı bağışlar ya da Roma'daki evsizler için sağladığı çamaşırhane hakkında bilgi edinmek için 2018 SOSYAL SORUMLULUK RAPORU'nu indirin.