ENGELLİ BİREYLER

People with disabilities
""

Şirketimizin hem içinde hem de dışında herkes için daha kapsayıcı bir dünya yaratmaya çalışıyoruz ve bu, görünen ve görünmeyen engelleri olan bireyleri de kapsıyor. Markalarımız ile, ortaklarımız vasıtasıyla ve topluluklarımızda çalışanlarımız için değişimi teşvik etme sorumluluğumuzun farkındayız. Şirketimizi ve ürünlerimizi herkes için erişilebilir yaparsak elde edeceğimiz iş geliştirme fırsatının farkındayız. Her gün ilerleme kaydediyoruz ve engelli bireyler için şirketimizi, markalarımızı ve hizmetlerimizi daha da kapsayıcı hale getirmek üzere yapmamız gerekenlerin farkındayız.

Her bir bölüme gidip daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Çalışanlarımız

Çalışanlarımızın bireyselliğini ve eşsiz katkılarını onurlandırmaya ve çalışanlarımızın her birinin işe özgün kişiliklerini eksiksiz bir şekilde getirdiğinden emin olmaya kararlıyız. Yetenek havuzumuzu daha çeşitli istihdam ile genişleten ve tüm çalışanlar için doğru imkanların sunulmasını sağlayan istihdam ve yönetim programları vasıtasıyla tüm P&G Çalışanları için kapsayıcı bir iş yeri yaratmaya çalışıyoruz.

1. Günden İtibaren Kapsayıcı

P&G’de İşitme Engelli kültürü için bir lider olan Scott Vannice, İşitme Engelli çalışan adaylarını kapsayan bir yetenek havuzu oluşturmak üzere Gallaudet Üniversitesi ve Rochester Institute of Technology ile ortaklığımıza liderlik etti. Bu program ile 2020 yazında 4 işitme engelli stajyerimiz oldu ve 2 tam zamanlı İşitme Engelli birey istihdam ettik. #SigningEcosystem’imiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamini okuyun
Danny Lakes

Dahil edilmek nasıl hissettiriyor?

Kişisel nöroçeşitlilik deneyimleri olan çalışanlar; otizm, DEHB, disleksi ve dispraksili bireyler gibi nöroçeşitli bireylerin istihdamında bize yardımcı oluyor. Şirket olarak bu dinamik yetenekleri nasıl istihdam edeceğimizi ve adayların eşsiz problem çözme becerilerinden nasıl faydalanacağımızı öğrenmek üzere P&G’nin Birleşik Krallık, Boston, Costa Rica ve Cincinnati ofislerinde programlar oluşturduk.

İş arkadaşımız Danny Lakes’in nöroçeşitlilik hakkındaki kişisel hikayesini ve iş yerindeki kapsayıcı uygulamaların hayatını nasıl etkilediğini okuyun.

Devamini okuyun

Evrensel Tasarım ile iş yerinde fiziksel ve dijital kapsayıcılık ve erişilebilirlik sağlayarak her beceriye sahip P&G çalışanlarını kapsamak için çalışıyoruz. Yazılım çözümlerimizin birçoğunda altyazılar, otomatik konuşma tanıma ve sesli altyazı koyma teknolojilerini entegre ediyor ve iletişimde eşit erişimi sağlamak için firma içinde Dijital Erişilebilirlik Portalımızı kuruyoruz.

Markalarımız

Herkes için daha erişilebilir bir dünya ve üstün deneyimler yaratmak üzere ürünlerimiz, ambalajlarımız, reklamlarımız ve tesislerimizin tasarımında engelli tüketicilerimizi ve çalışanlarımızı dahil ediyoruz. Dünya, kapsayıcı ürünler, ambalajlar, reklamlar ve ortamlar ile daha erişilebilir oldukça insanlar engellerini daha az hissedecektir.

Herbal Essences Görme Bozukluğu Olan İnsanlar İçin Dünyayı Biraz Daha Kolay Hale Getiriyor #DünyaGörmeGünü

Herbal Essences, Kuzey Amerika’da, görme bozukluğu olan insanlar için şampuan ve saç kremi arasında ayrım yapmalarına yardımcı olmak üzere Braille alfabesi ekleyen ilk büyük saç bakımı markası oldu.

Olay

Olay Diskleri Yenilendi

Tüketicilerimizden, Olay kutularının kapaklarının açılmasının zor olduğunu öğrendiğimizde, Olay ekibimiz Kurumsal Erişilebilirlik Liderimiz Sam Latif’in de dahil olduğu, uzmanlar, operatörler ve görme veya ince motor becerisi bozukluğu olan tüketicilerden oluşan çeşitli bir ekibi topladı. Bu ekip, sorunun kapak değil, disk problemi olduğunu fark etti. Ekip, tasarımlar oluşturup prototipler yaparak mümkün olan en fazla sorun noktasını anlama ve ele alma hedefiyle seçenekleri değerlendirdi. Tasarım değerlendirmesinin bir parçası olarak, ambalajımızı kullanmak için gereken el becerileri ile görsel ve bilişsel becerileri ölçmek için Cambridge exclusion calculator (dışlanma hesaplayıcısı) kullanıldı. El becerileri ve/veya görme kabiliyetleri düşük olan tüketiciler arasında daha kapsayıcı olması için tasarlanan yeni disk hem daha sezgisel hem de açması daha kolay.

Engelli Bireyler İçin Daha Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Ediyoruz

Reklamlarımızda sesli betimlemeyi destekliyoruz. Bu, daha kapsayıcı yaklaşım teşvik etme yollarımızdan sadece biri. Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve İspanya’da reklamlarımızın çoğuna sesli betimleme ekledik ve reklamlarımızda, 30 milyon görme engelli bireyin görsel eylemlerin betimlemesini duyabilmesini sağladık. Görme engelli tüketiciler için sesli betimleme içeren ve içermeyen örnek Olay reklamını izleyin.

Topluluklar ve Ortaklar

Çalıştığımız ve yaşadığımız topluluklarda daha fazla insanın başarılı olması için fırsatları artırmak ve erişilebilirlik ile kapsayıcılık sağlamak üzere ortaklıklar kuruyoruz.

Engellilere yönelik kapsayıcılık için devam eden taahhüdümüzü göstermek üzere engelliliği iş liderliği gündemine dahil eden global bir hareket olan Valuable 500’a katıldık. Valuable 500’ün üyesi olarak aşağıdakileri yapmaya devam edeceğiz:

  • Değişken becerileri olan çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak için global iş yeri erişilebilirlik/imkan politikaları ve uygulamaları sağlama;
  • Değişken becerileri olan bireyleri istihdam ederek ve elde tutarak yetenek havuzumuzu genişletme;
  • Engelli tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için aktif olarak erişilebilir ürünler ve hizmetler yaratmak üzere iş liderleri ile ortaklık kurma.
platform Be My Eyes

Be My Eyes (Gözlerim Ol)

Global Citizen’s One World: Together At Home ve BET Saving Our Selves isimli özel COVID-19 yardım etkinliklerimizdeki dernek ve yayın ortaklarımızla birlikte, günlük yaşamlarına yardımcı olması için görme engelli toplulukla görme engeli bulunmayan gönüllüleri bir araya getiren benzersiz bir platform olan Be My Eyes ile güçlerimizi birleştirdik. Kişisel, canlı sesli betimleme sağlamak üzere gönüllü olan tutkulu P&G çalışanlarımız sayesinde görme engeli olan kişiler, Be My Eyes uygulamasını kullanarak bu eğlenceli programları takip edebildi ve bu programların tadını çıkarabildi. P&G gönüllüleri, kullanıcıların etkinlik hakkında bilmek istedikleri her şeyi betimlemek için hazır bulundu. Etkinliğin programını okudular, yayınlara ve içeriğe erişmelerine yardımcı oldular ve yayında olup bitenler hakkındaki soruları cevapladılar.

Devamini okuyun

Sosyal Yardım İçin Bir Görüş Sağlıyoruz

Cincinnati’deki görme engelli topluluğa olan taahhüdümüz 117 yıl öncesine dayanıyor. COVID-19 sırasında ihtiyaç duyan topluluklara ürünler tedarik etmek için Clovernook Center ve BLV’deki iş arkadaşlarımız ve dostlarımız ile ortaklık kurduk.

Devamini okuyun