COVID-19 YAKLAŞIMIMIZ

COVID-19 response
Stepping up as a force for good

Her gün ailelerine ve topluluklarına değer veren herkesin hizmetinde olan P&G çalışanları harekete geçiyor ve iyilik için bir güç olarak hizmet sağlıyor.

İnsanların temizlik yapmasına, kişisel sağlıklarına ve hijyenlerine dikkat etmelerine ve aileleri için sağlıklı yuvalar oluşturmalarına yardımcı olan güvenilir markalar üretiyoruz. Zamanımız, yeteneğimiz ve teknik kapasitemizle toplumlara bütüncül hizmet sağlıyoruz. Tüm bunları, akıllıca ve güvenli bir şekilde çalıştığımızdan emin olarak kendimize ve birbirimize değer vererek yapıyoruz. Özetle, her zaman yanımızda olanların yanında olmak için harekete geçiyoruz.

Bu benzeri görülmemiş zamanda, yaptığımız her şeyi üç temel ilke yönlendiriyor:

 1. P&G çalışanlarının sağlığını ve refahını korumak;
 2. Dünya çapında markalarımıza ve sağladıkları faydalara güvenen tüketicilere hizmet etmek;
 3. Küresel salgının ön saflarında yer alan insanları, toplulukları, ve yardım kuruluşlarını desteklemek.

Bu ilkeler P&G’nin her zaman yanımızda olan çalışanların, tüketicilerin ve toplulukların yanında olmasını sağlıyor.

PG Hompage

CEO’MUZ DAVID TAYLOR’DAN BİR MESAJ VAR

Her gün ailelerine ve topluluklarına değer veren herkesin hizmetinde olan P&G çalışanları harekete geçiyor ve iyilik için bir güç olarak hizmet sağlıyor.

READ MORE

P&G’nin COVID-19 yaklaşımının özeti için buraya tıklayın

P&G’NİN COVID-19 yaklaşimi

İyilik İçin Bir Güç Olarak Harekete Geçtik

Nesillerdir beklenmedik zorluklar boyunca tüketicileri ve toplulukları desteklemek, insanların kişisel sağlıklarına ve hijyenlerine dikkat etmelerini ve sağlıklı yuvalar oluşturmalarını sağlamak için bir araya geldik. Bu videoda COVID-19 ile mücadelede daha fazlasını yapma çağrısına nasıl cevap verdiğimiz vurgulanıyor.

ÇALIŞANLARIMIZI GÜVENDE TUTUYORUZ

P&G çalışanları, tüketiciler için üstün ürünlerimizi tasarlama, üretme ve sunmanın her yönüyle gurur duyar. Her durumda, çalışma ortamlarımızın güvenliğini ve çalışanlarımızın korunmasını sağlayacağız. Bu en önemli önceliğimizdir. P&G’nin Amacı, Değerleri ve İlkeleri nesillerdir olduğu gibi yol göstericidir.

P&G icon

Sağlık uzmanlarının rehberliğinde, P&G ürünlerini üreten, paketleyen ve taşıyan tüm çalışanlarımızın iş başında güvende kalmasına yardımcı olmak için halihazırda yürürlükte olan sıkı önlemleri sürekli olarak değerlendiriyor ve güncelliyoruz. Bu; ateş ölçümlerini, vardiya değişimlerini, sıraya girmekten kaçınmayı ve mümkün olduğunca fiziki mesafeyi korumayı içeriyor. En titiz sağlık otoritesi standartlarını aşan yüzey dezenfeksiyonu ve düzenli olarak sterilize etme dahil olmak üzere tüm üretim alanlarının kapsamlı ve metodik temizliğini gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca kendilerini iyi hissetmemeleri, yüksek riskli gruplarda olmaları veya önceden var olan tıbbi rahatsızlıklara sahip olmaları durumunda akıllı ve uygun seçimler yapmaları için tüm çalışanları eğitiyor ve teşvik ediyoruz. Her durumda, tüketicilerimize, müşterilerimize ve topluluklarımıza hizmet etmek için en iyi şekilde korunduklarına ve güvende olduklarına ve öyle hissettiklerine emin olmak adına çalışanlarımızla bireysel ve proaktif bir şekilde iş birliği sağlıyoruz. Bu durum, özellikle talebin arttığı bu dönemde, tesislerimizin çoğu ürünlerimizi teslim etmek için 24 saat çalıştığı için normalde olduğundan çok daha büyük öneme sahiptir.

Sektörde öncü olan sosyal ve yan hak planlarımız, P&G çalışanlarına kendileri ve aileleri için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamada kritik bir rol oynamaktadır. P&G çalışanları, ücretli izin ve kapsamlı tıbbi bakımdan, esnek çalışma düzenlemelerine ve mali desteğe kadar şirketimizin her gün, özellikle de kriz zamanlarında, onların yanında ve arkasında olduğunu bilerek güvenle çalışır. İnsanların yaratıcılık, esneklik ve bağlılık göstererek birbirlerini desteklemek ve korumak için yaptıkları birçok hizmet eylemine tanık olmak gerçekten de ilham verici. Tam da en iyi versiyonumuzla P&G!

Son haber bültenimizde daha fazlasını okuyun "P&G, ‘Yerinde Barınma’ Yönergeleri Doğrultusunda Ofis Çalışanları İçin Uzaktan Çalışma Planlarını Genişletiyor"

P&G logo

Çalışanları Tüketicilere Hizmet Edebilmeleri İçin Destekliyoruz

P&G çalışanları, birbirlerini desteklemek ve işlerimizi yeni ve yenilikçi yollarla yürütmek için bir araya geliyor.

Küresel Sosyal ve Yan Haklar ve Operasyon direktörü Jon Browne, “Ekibimiz, meslektaşlarımızın müşterilere ve tüketicilere hizmet vermeye odaklanmasını sağlayarak ilerlemeye devam ediyor” dedi.

Devamını Okuyun

TÜKETİCİLERİMİZE HİZMET EDİYORUZ

Birçok P&G ürünü, özellikle de evleri, işletmeleri ve sağlık hizmeti tesisleri ve bakımevleri gibi yerleri temizlemek ve sterilize etmek için günlük olarak kullanılanlar, COVID-19’un tüm dünyaya yayılmasını önlemeye yardımcı olmanın anahtarıdır. Diğer P&G ürünleri, tüketicilerin hijyenlerini, kişisel sağlıklarını ve sağlıklı ev ortamlarını korumalarına yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir.

P&G’deki herkes, yalnızca tüketiciler için değil, COVID-19 ile mücadelenin ön saflarında yer alan sağlık çalışanlarının ve ilk müdahale ekiplerinin konforu ve güveni için de tüm markalarımızın üretimini, dağıtımını ve kullanılabilirliğini korumak için özenle çalışıyor.

Charmin factory worker

Charmin Ekibi Durmaksızın Çalışmaya Devam Ediyor

Pandemi süresince evde daha fazla zaman geçirmeye hazırlanırken tuvalet kağıdı alışveriş yapanların akıllarında ve alışveriş arabalarındaydı.

Talepteki artışı karşılamak için Aile Bakım ekibimiz sıkı bir şekilde çalışıyor ve duyarlı iş gücümüz işletmeye inanılmaz bir şekilde ev sahipliği yapıyor. Georgia’da Albany tesisindeki ekibimiz, Cape Girardeau ve Mehoopany tesislerindeki ekip arkadaşlarının desteğiyle, sadece iki hafta içinde atıl ekipmanı işlevsel hale getirdi (normalde aylar süren bir süreçtir).

Tüm P&G tesislerinde, Charmin’in mağaza raflarını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde doldurmasını sağlarken, çalışanları güvenli ve sağlıklı tutmak için DSÖ ve ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezinin sıkı güvenlik protokollerini takip ediyoruz.

Bir tesis lideri, “Bu iş birliğimizin harika bir örneğidir,” dedi. “İşe gelme konusunda herkesin tutumu çok pozitifti ve çok yardımcı oldular. Bu, ‘esnek tesis’ kapasitemizin ve tesis olarak şirkette gerçekten nasıl bir fark yaratabileceğimizin kanıtıdır."

Bu, Charmin’in mağaza raflarını daha hızlı doldurmasını sağlamak için çalışmaya devam etmemizi sağlıyor.

Our plants in France are joining forces to support local communities

Fransa’daki tesislerimiz yerel toplulukları desteklemek için güçlerini birleştiriyor

Amiens ve Blois’daki P&G Fransa tesisleri, yerel sağlık tesislerine 15.000’den fazla maske ve el dezenfektanı solüsyonu bağışladı. Blois tesis personelimiz komşu firmalara hidroalkolik jel şişelemek için gerekli ürünleri tedarik etti. Tesis ayrıca hastanelere 4 bin laboratuvar önlüğü, hijyen kepi ve eldiven bağışladı.

TOPLULUKLARI DESTEKLİYORUZ

Markalarımızın ötesinde, ihtiyaç zamanlarında toplulukları destekleme konusunda uzun bir geçmişe sahibiz ve daha fazlasını yapma çağrısına cevap veriyoruz. En çok ihtiyaç duyulan ürünleri bağışlamak ve mali destek sağlamak için harekete geçiyoruz. 200’den fazla STK, yardım kuruluşu ve dünyanın önde gelen yardım kuruluşlarından bazılarıyla ortaklık yapıyoruz ve onları destekliyoruz. Ürün ve ayni yardım katkılarımız on milyonlara ulaştı ve onlara en iyi şekilde nasıl hizmet verebileceğimizi anlamak için dünyadaki topluluklarla çalıştıkça artmaya devam edecek.

30’dan fazla ülkede 30’dan fazla markadan milyonlarca P&G ürünü bağışlanıyor ve daha da fazlası yolda. Bu bağışlar, çoğumuzun doğal gördüğü günlük temel olanaklara temel erişime sahip olmayan ailelerin, P&G markalarının sağlayabileceği temizlik, sağlık ve hijyen avantajlarına sahip olmalarını sağlamaya yardımcı oluyor.

International Federation logo

P&G, Bağış ve Yardımlarla Avrupa’da Harekete Geçti

Cuma günü P&G Avrupa, #COVID19 için yardım çalışmalarına yönelik toplam 10 milyon dolarlık ürün ve mali destek sağlayacağımızı duyurdu. Bu önemli bağış, ihtiyaç durumunda olanlara günlük temizlik, sağlık ve hijyen için temel ihtiyaçları sağlamamıza olanak veriyor.

Ortağımız Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu, bu zorlu zamanlarda kıtadaki savunmasız insanların yaşamlarını iyileştirmek için bu bağışın 1 milyon dolarını kullanacak. Ayrıca, ihtiyacı olan insanlara, özellikle ailelere, yaşlı vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına günlük temel ihtiyaçları sağlamak için Kızılhaç ve Kızılay Ulusal Dernekleri ve yerel gıda bankaları ile birlikte çalışıyoruz.

Bu bağışlar, topluluklarımızı #İyilikİçinGüç olarak nasıl desteklediğimizi tanımlıyor.

Safeguard bottle

*Bu ürün şu anda bireysel satış için mevcut değildir. Bağış taleplerine ilişkin süreç, ek kapasite mevcut olduğunda sağlanacaktır.*

COVID-19 ile Mücadelede El Dezenfektanı

Dünya çapında beş üretim tesisinde el dezenfektanı üretimine başlamak için yeni hatlar kurduk ve bunları çalışanlarımızın güvenli bir şekilde çalışmaya devam edebilmelerini sağlamak ve hastaneler, sağlık otoriteleri ve yardım kuruluşları ile paylaşmak için kullandık. Önümüzdeki haftalarda ek tesislerde üretim kapasitesini daha da arttırıyoruz ve tamamen faaliyete geçtiğinde haftada en az 45.000 litre kapasiteye sahip olacağız.

DEVAMINI OKUYUN
Factory worker

Maske Üretimi

Dünya çapında yaklaşık bir düzine P&G üretim tesisinde kritik ihtiyaç duyulan yüz maskelerini üretmek için çalışmalar devam ediyor. Çin’de ise çalışmaya çoktan başladık. Ekiplerimiz Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’da kapasite oluşturmak için çalışıyor ve önümüzdeki haftalarda üretime hızlı bir şekilde başlayacağız. Bu şu sebeblerden önemlidir:

 • Üretim ve endüstriyel kullanım için pazar talebini azaltarak hastaneler, ilk müdahale ekipleri ve diğer kuruluşlar için maske tedarikini arttıracaktır.
 • P&G çalışanları için güvenli bir çalışma ortamı oluşturmamıza yardımcı olacaktır.
 • Uzun vadede, dünya genelinde koruyucu malzemelere eşi görülmemiş bir ihtiyaç duyulan birçok topluluğa doğrudan yardımcı olmamızı sağlayacaktır.
External venti now

P&G’nin Geçmişini ve Bugününü Hayat Kurtarmak İçin Buluşturduk

P&G Ar-Ge emeklisi John Molander tarafından kurulan Greater Cincinnati girişimi Venti-Now, kısa süre önce dünya çapında acil COVID-19 ventilatör sıkıntısını karşılamak için güvenli, etkili ve uygun fiyatlı bir çözüm oluşturmak üzere FDA Acil Kullanım Yetkisi aldı.

Devamını okuyun

Pantene logo

Pantene, Gıda Güvensizliği ile Karşı Karşıya Kalan Kuzey Amerikalı Ailelere Yardımcı Oluyor

Pantene, ihtiyaç sahibi olan ailelere yardım etmek için Feeding America’ya 500.000 dolar ve Foodbanks Canada’ya 100.000 dolar bağışta bulundu. Ayrıca diğerlerine ilham vermek için a href="https://www.instagram.com/p/B--iL7whmpF/?utm_source=ig_web_copy_link" target="_blank">Instagram’da bir video paylaştı.

Devamını Okuyun

BİZE KATILIN

Katkılarımız, yardım gruplarının hijyen eğitimi, tıbbi ekipman ve malzemeler de dahil olmak üzere acil ihtiyaçları karşılayabilmelerini sağlamak için nakit desteğiyle geniş tabanlıdır. Dünyanın önde gelen yardım kuruluşlarından bazılarıyla ortaklık yapıyoruz:

 • IFRC
 • One Foundation
 • Chin youth development foundation
 • M25M
 • Feeding America
 • Direct Relief
 • Americares
 • United way logo

Kendiniz veya Kuruluşunuz İçin Yardım Talep Etme

Elimizden geldiği kadar iyilik yapmak için COVID-19 pandemisinden etkilenenlere yardım etme kapasitesine ve erişimine sahip birkaç yerleşik ortakla çalışıyoruz. Ne yazık ki bireysel yardım taleplerine yanıt veremiyoruz. Acil ihtiyaçları olan topluluklara ve bireylere doğrudan destek sağlayan kuruluşlarla ortaklık yapmaya devam edeceğimiz için yerel yönetiminize veya topluluğunuzdaki yardım kuruluşuna ulaşmanızı teşvik ediyoruz.