20.06.2023

SEVGİ̇, DESTEK VE UMUTLA YARALARI Bİ̇RLİ̇KTE İYİ̇LEŞTİ̇RMEYE DEVAM EDİ̇YORUZ

P&G olarak ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ilk gününden bu yana yaralarımızı hızla sararak iyileştirmeye devam ediyoruz. Sadece 11 ilimizi değil, tüm Türkiye’mizi ve dahası kalplerimizi de derinden sarsan depremin ardından hep birlikte birbirimize tutunarak ayağa kalktık. Her yarayı iyileştiren sevgi ve destekle yine güçlü bir şekilde dimdik ayakta yola devam etmek için dünyanın en büyük temizlik ve kişisel bakım ürünleri şirketlerinden biri olarak öncelikle temel ihtiyaçları karşılamaya başladık. Ardındansa, yaşanan felaketin büyüklüğünün ve ihtiyaçların devam edeceğinin farkındalığıyla bölgesinde hayatın sürdürülebilirliği için projeler geliştirmeye odaklandık.

Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren ürünlerimizle ve projelerimizle bölgede vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürüyor, hayatı iyileştiriyoruz.

 • Temel hijyen ürünlerimizin depremden etkilenen bölgelere ulaşmasını sağlamak adına bugüne kadar Türk Kızılayı aracılığıyla ve AFAD koordinasyonuyla, milyonlarca hijyenik ped ve bebek bezi başta olmak üzere kişisel bakım ve temizlik ürünlerimizden oluşan bağışlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Temel hijyen ve kişisel bakım ürünlerimizi bölgeye bağışlamaya devam ediyoruz.

 • Şekerpınar ve Gebze fabrikalarımızda ihtiyaçları karşılamak üzere gerçekleştirdiğimiz özel üretimle, deprem bölgelerine ürün bağışında bulunduk.

 • Prima Mobil Bebek Bakım Odası tırımız, afet alanındaki ebeveynlerin, bebeklerini daha rahat besleyip altlarını değiştirebilecekleri güvenli bir alan sunmakla birlikte bebek bezi ve sılak mendil ihtiyacını da karşılıyor.

 • Head&Shoulders ve Orkid markalarımızla Kişisel Hijyen Noktalarımız deprem bölgesindeki öncelikli hijyen ihtiyaçlarını karşılamak için AFAD koordinasyonuyla en çok ihtiyaç duyulan ilk haftalarda deprem bölgesinde yer aldı.

 • Fairy ile yürüttüğümüz Boşa Harcama Projemiz için Gıda Kurtarma Derneği’nin lojistik altyapısına bağışladığımız tırımız, Kızılay koordinasyonuyla aktif olarak afet bölgesinde faaliyet gösteriyor. Kampanyamızın lojistik altyapısını yeni araç ve donanım yatırımı ile güçlendirerek her ay 1 milyon kişiye gıda desteği sağlama kapasitesine ulaştık.

 • Deprem bölgesinde ramazan ruhunu yaşatmak amacıyla, lokal şeflerin ellerinden çıkan yerel tatlı çeşitleri, ramazan şerbeti ve şeker macunu ikramında bulunduk. Kurduğumuz mini çay bahçelerinde insanların tekrar bir araya gelmelerini sağladık. Hacivat -Karagöz etkinlikleriyle çocukların yüzünü bir nebze güldürmeyi başardık.

 • Fairy’nin bölgedeki depremzedelerin yemek ihtiyacının karşılanmasına destekte bulunan ünlü Şef Rafet İnce ile yaptığı iş birliği ile 4 akşam boyunca en çok özlenen yöresel lezzetlerden oluşan iftar menülerini "Fairy Gıda Aracı" ile deprem bölgesindeki çadır ve konteyner kentlerde barınan ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

 • İş ortaklarımız Arçelik, Profilo ve Vestel’in desteğiyle faaliyet gösteren Mobil Çamaşır Yıkama Tırlarına Ariel ve Alo deterjan sağlayarak afetten etkilenenlerin temiz kıyafetlere ulaşmasına destek verdik.

 • Migros & Toplum Gönüllüleri Vakfı ile ortaklaşa yürütülen Ariel Kıyafet Bağışı programı kapsamında depremzedelerin acil kodlu tekstil ihtiyaçlarının karşılanması için bağışta bulunduk. Bununla birlikte kampanyamız dahilinde toplanıp Ariel ile temizlenerek yenilenen kıyafetleri bu yıl deprem bölgesindeki çocuklara ulaştırıyoruz.

 • BanaBak uygulamamızdaki kullanıcı puanlarını Türk Eğitim Vakfı’nın hayata geçirdiği YARIDA KALMASIN – 2023 Fonu için bağışa dönüştürdük. Depremden etkilenen gençlerin maddi ve manevi olarak desteklenmesi için, kullanıcıların bağış destekleri BanaBak tarafından ikiye katlanarak TEV’e bağışlandı.

 • Oral-B markamız ve Türk Diş Hekimleri Derneği ortaklığında ağız sağlığı için toplam 12 adet muayene alanı içeren 6 adet Ağız Bakım Ünitesi kurduk. Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’daki çadır kentlerde yer alan bu ünitelerde Türk Diş Hekimleri Birliği'nin gönüllü görevlendirdiği diş hekimleri, tedavi hizmeti veriyor.

 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında deprem bölgesinde kadınların acil ihtiyaçlarının karşılanması ve yeniden hayatlarını kurabilmeleri için halk sağlığı, barınma desteği, istihdam desteği gibi pek çok alanda çalışan KEDV’e çalışanlarımız adına destekte bulunduk.

 • Global ve Avrupa merkezlerimizin yarattığı maddi bağış fonları ile International Medical Corps, GlobalMedic, Internation Federation of Red Cross and Red Crescent Socities (IFRC) aracılığıyla Türk Kızılayı, Unicef Türkiye ve Save The Children gibi ulusal ve uluslararası yardım kuruluşları aracılığıyla yaraları sarmak için desteğimizi genişlettik.

 • P&G Europe'dan gelen fonla, Unicef'in 18 yaşına kadar çocuklara ve ailelerine yönelik sosyalleşmek, öğrenmek ve duygularını ifade etmek odaklı etkinliklerin yapılabileceği güvenli ortamlar sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Çocuk, Ergen ve Aile Destek Merkezleri’ni destekliyoruz. Bu merkezlerde sağlanan psikososyal destek ile çocukların ve ergenlerin iyileşmesine, ailelerin hayatlarını yeniden kurmalarına katkıda bulunuyoruz.

 • Tüm dünyadaki P&G çalışanlarının katılımına açık bir bağış kampanyası başlattık. Toplanan bağış miktarıyla aynı tutarda bağış şirketimizce de yapılacak ve bu şekilde bağış miktarı ikiye katlanarak afetin etkilerini gidermek üzere çalışan derneklere bağışlanıyor.

 • “1 Oy 1 Destek” diyerek gerçekleştirdiğimiz Gillette Milliyet Yılın Sporcu Ödülleri kapsamında bu sene rekor katılımla tam 6 milyon oy kullanıldı. Bu zamana kadar yapılan en büyük bağışla deprem bölgesindeki çocuklarımıza spor ekipmanı desteğinde bulunuyoruz.

 • Olimpik Anneler programımızın 9. Yılında, “Umutla Paris 2024’e” dediğimiz kampanyamız aracılığıyla, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi işbirliğiyle deprem bölgesine spor okulu kuruyoruz.

 • AÇEV işbirliği ve Kadınlarbilir platformumuz aracılığıyla yaklaşık 2000 çocuğa eğitici ve öğretici “Mutlu Çantam” kiti bağışlıyoruz.

 • Afet bölgesinde yaşayan insanlarımıza uzun vadeli destek verebilmek, ihtiyaç duyulan yaşam alanlarını daha sürdürülebilir hale getirmek için P&G Umut Evi Projesi’ni hayata geçiriyoruz. P&G Umut Evi projesi ile çamaşırhane, kuaför, bebek bakım alanı ve kütüphane gibi hizmetler sunmaya devam edeceğiz.

P&G olarak iş birliğinde olduğumuz yardım ve kamu kuruluşlarından aldığımız bilgiler doğrultusunda yeni destek projeleri üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Biliyoruz ki sevgi, her kapıyı açtığı gibi her yarayı da iyileştirir. İnanıyoruz ki birlikte iyileşeceğiz.

Umutla Yarına!

#Birlikteİyileşeceğiz
#UmutlaYarına
#UmutEvi