#BECRUELTYFREE TAAHHÜDÜMÜZ

Tavşan
Be Cruelty Free metnini ve tavşan silüetini gururla destekliyoruz

Küresel olarak kozmetik ürünlerde hayvan deneylerinin sona ermesi için çağrıda bulunuyor ve bu vizyon doğrultusunda Humane Society International’ın #BeCrueltyFree kampanyasının bir ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.

#BeCrueltyFree’ye yönelik desteğimiz, hayvan deneylerini sona erdirmeye yönelik uzun vadeli taahhüdümüzün yeni bir adımıdır. Yolculuğumuz 40 yılı aşkın bir önce hayvan deneylerine alternatifler geliştirmek ve bunların kullanımını teşvik etmek için sürekli araştırmalar, yatırımlar ve ortaklıklar ile başladı. Bizim ve diğerlerinin hayvanlar üzerinde denenmemiş ürünler geliştirmemizi sağlayan bu çalışmalar çok daha iyiye katkıda bulundu. Katkılarımız arasında şunlar yer almaktadır:

Gelişmiş simgesi

Yatırım: Hayvan deneylerine alternatifler için 40 yılda 480 milyon ABD doları üzerinde yatırım; 1000’i aşkın bilimsel makale yayınlayan araştırmacılarımız 25’in üzerinde hayvan kullanılmayan yönteme öncülük etmiştir.

El Sıkışma simgesi

Ortaklık: Dünya çapında hayvan kullanılmayan ve zulüm içermeyen yöntemlerin kullanımını teşvik etmek amacıyla önde gelen uluslararası hayvan refahı kuruluşları, akademik çevreler ve sektör güç birlikleri ile ortaklık.

Megafon simgesi

Destek: 25 yılı aşkın süreyle hayvan kullanılmayan yöntemlerin geniş çaplı kullanımı ve dünyanın her yerindeki bilim adamları ve karar mercileri tarafından benimsenmesine destek.

Hayvan Deneylerini Sona Erdirmek için Birlikte Çalışıyoruz

P&G, hayvan kullanılmayan deney yöntemlerinin geliştirilmesine yıllardır yatırım yapmakta ve hayvan kullanımının alternatiflerini teşvik etmek için önde gelen uluslararası hayvan refahı kuruluşları, akademik çevreler, sektör güç birlikleri ve karar mercileri ile ortaklık kurmaktadır. Uzun yıllar önce kozmetik ürünlerimizde hayvan deneylerini durdurmak da dahil olmak üzere birlikte çok şey başardık. P&G, yasalarca zorunlu olmadığı takdirde hiçbir tüketici ürününü hayvanlar üzerinde denememektedir. Hayvan deneylerini sona erdirme konusunda kararlıyız.

Humane Society International simgesi
Human Toxicology Project Consortium simgesi

Görüşler

Troy Seidle, Humane Society International Başkan Yardımcısı

Humane Society ailesi, hayvan kullanılmayan deney yaklaşımlarının geliştirilmesini ve benimsenmesini yaygınlaştırmak için 20 yılı aşkın bir süredir Procter & Gamble ile iş birliği yapmaktadır. Dünya çapındaki tüm büyük kozmetik pazarlarında hayvan deneylerine ve ticaretine mevzuat ile son vermek için P&G’nin #BeCrueltyFree kampanyamızın resmi destekçilerinden biri olmasından heyecan duyuyoruz.

Troy Seidle,
Humane Society International Başkan Yardımcısı

Victor Aguilar, Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Başkanı, Procter and Gamble

Kozmetikte hayvan deneylerini sonlandırma yolculuğumuzda Humane Society International’ı desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Procter & Gamble son 40 yılda hayvan kullanılmayan deney yöntemlerinin geliştirilmesine 480 milyon ABD dolarının üzerinde yatırım yaptı. Hayvan deneylerine kalıcı olarak son vermek için birlikte çalıştıkça, bu alanda iyilik için bir güç olmaya devam edeceğiz.

Victor Aguilar,
Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Başkanı, Procter and Gamble

Kathy Guillermo, People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) Başkan Yardımcısı

PETA, ürünlerinin zulüm içermeyen ürün olarak sertifikalandırılması ve düzenleyicilerin bu deneylere dair gerekliliklerinin ortadan kaldırılması kapsamında Procter & Gamble ile çalışmaktan memnuniyet duyuyor. Bu son derece önemli konudaki iş birliğimiz, hem hayvanlar hem de tüketiciler için karşılıklı bir kazançtır.

Kathy Guillermo,
People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) Başkan Yardımcısı

P&G, Ralph’i Kurtarmaya Yardımcı Oluyor

P&G, Kozmetik Hayvan Deneylerinin Küresel Olarak Ortadan Kaldırılması Çağrısında Bulunan Humane Society International’ın Kampanyası #SaveRalph için desteğini sunuyor.

Zulme karşı Humane Society International’ın öncülüğünü yaptığı kampanya kapsamında hazırlanan aktivist #SaveRalph filminden bir görüntü