#BeCrueltyFree Taahhüdümüz

Be Cruelty Free

P&G, kozmetikte hayvan deneylerinin dünya çapında yasaklanmasını destekler. Bu nedenle, Humane Society International’ın #BeCrueltyFree kampanyasını destekliyoruz.

Seidle

Humane Society ailesi, hayvan kullanılmayan deney yaklaşımlarının geliştirilmesini ve benimsenmesini yaygınlaştırmak için 20 yılı aşkın bir süredir Procter & Gamble ile işbirliği yapmaktadır. - Dünya çapındaki tüm büyük kozmetik pazarlarında hayvan deneylerine ve ticaretine mevzuat ile son vermek için P&G'nin #BeCrueltyFree kampanyamızın resmi destekçilerinden biri olmasından heyecan duyuyoruz.

Troy Seidle,

Humane Society International Başkan Yardımcısı

Victor Aguilar

Kozmetikte hayvan deneylerini sonlandırma yolculuğumuzda Humane Society International'ı desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. - Procter & Gamble son 40 yılda hayvan kullanılmayan deney yöntemlerinin geliştirilmesine neredeyse 460 milyon dolar yatırım yaptı. Hayvan deneylerine tamamen son vermek için birlikte çalıştıkça, bu alanda iyilik için bir güç olmaya devam edeceğiz.

Victor Aguilar,

Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Başkanı, Procter and Gamble

Bilimimizi İyilik İçin Kullanıyoruz

P&G, yıllardır hayvan kullanılmayan deney yöntemleri geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Aynı zamanda bugüne kadar hayvan kullanılmayan deney yöntemleri konulu, binlerce bilim insanı, düzenleyici ve karar mercinin yer aldığını her dünya kongresinde önde gelen sunuculardan biri ve kurucu sponsor olmuştur. Hayvan deneylerine alternatifleri teşvik etmek ve yasal kabullerini sağlamak için önde gelen uluslararası hayvan hakları kuruluşları, akademi, endüstri koalisyonları ve karar mercileri ile ortaklıklar kurmaya devam ediyoruz. Birlikte çok şey başardık. Kozmetik ürünlerimizde hayvan deneylerini uzun yıllar önce bıraktık. P&G olarak artık yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir tüketici ürününü hayvanlar üzerinde test etmiyoruz ve hayvan deneylerini ortadan kaldırma hedefine bağlılığımızdan ödün vermiyoruz.

Kathy-Guilermo

P&G, hayvan deneylerini ortadan kaldırmak için düzenleyicilerle birlikte çalışmak üzere PETA Uluslararası Bilim Konsorsiyumuna katılımını sürdürmektedir. - P&G çalışanları konsorsiyuma uzmanlıklarıyla önemli bir katkıda bulunuyor ve çözümleri hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Kathy Guillermo,

Başkan Yardımcısı, People for the Ethical Treatment of Animals (PETA)

Hayvan deneylerini sonlandırmaya yönelik özel katkılar

Göz deneylerinin sonlandırılmasına öncülük ettik P&G, hücre kültürü deneyleri ve yeniden yapılandırılmış insan dokusu kullanarak hayvanları kullanmadan yapılan göz testlerine öncülük etmiştir. Bu alandaki çalışmalarımızın temel taşlarından biri, bu hayvan kullanılmayan deneyleri optimize etmek, uygulamalarını her türlü bileşene uygun şekilde genişletmek ve düzenleyici kabulünü sağlamak amacıyla önemli uluslararası programlara ve endüstri faaliyetlerine liderlik etmek olmuştur. Bu çalışmalar, P&G ve tüm endüstrinin zulümsüz (cruelty free) ve güvenli ürünler geliştirmesini sağlayarak insani değerlere katkıda bulunur.

Amy-Kathleen

P&G, PETA Uluslararası Bilim Konsorsiyumunun tüketici ürünlerinin göz ve cilt tahrişi/korozyon deneylerinde tavşan kullanımına son vermek için birlikte düzenlediği bir projeye katkı sağlayan kilit kuruluşlardan biriydi.

Dr. Amy Clippinger,

PETA Uluslararası Bilim Konsorsiyumu Direktörü ve PETA ABD Düzenleyici Testler Departmanı (PETA)

Cilt alerjisi deneylerinde hayvan kullanılmayan ilk alternatifi bulduk

P&G bilim insanları, cilt alerjisi deneyleri için hayvan kullanılmayan ve yakın zamanda önemli yetkililer tarafından onaylanan ilk alternatif yöntemlerden birini buldu. Bu yöntem, hayvan deneyi ihtiyacını ortadan kaldırma yolunda bir dönüm noktasıdır. Önde gelen P&G bilim insanları, bu çığır açan yenilik için üçüncü taraflar ve önde gelen hayvan hakları grupları tarafından takdir edildi. Bu çığır açan cilt alerjisi deney yöntemi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılara bakabilirsiniz:

Frank Gerberick alternatifleri çoğalttığı için ödül aldı

Lushprize 2015 kazananları