P&G Hayvan Refahı Başarıları

P&G Hayvan Refahı Başarıları

Hayvan alternatiflerini çoğaltma çalışmalarımız sonucunda People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) tarafından “Zulümsüz” olarak onaylanan markalarımızın sayısı giderek artıyor. P&G, yasalarca zorunlu olmadığı takdirde hiçbir tüketici ürününü hayvanlar üzerinde denememektedir. Hayvan deneylerini sona erdirme konusunda kararlıyız.

PETA tarafından Zulümsüz olarak Onaylanan P&G Markaları

 • Herbal Essences-LoSimgego
 • Aussie-Simge
 • Secret-Simge
 • Each & Every-Simge
 • First Aid Beauty-Simge
 • Bear Fruits-Simge
 • Hair Food-Simge
 • Sunny-Simge
 • Jolly-Simge
 • NOU-Simge
 • Quiet & Roar-Simge
 • Waterl<ss-Simge
 • Farmacy Beauty(Leaping Bunny)-Simge

Hayvanların kullanılmadığı alternatifleri çoğaltan P&G Bilim İnsanlarına Ödüller

Önde gelen P&G bilim insanları, bu çığır açan yenilik için üçüncü taraflar ve önde gelen hayvan hakları grupları tarafından takdir edildi.
Bu çığır açan cilt alerjisi deney yöntemi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılara bakabilirsiniz:

Frank Gerberick alternatifleri çoğalttığı için ödül aldı

Lushprize 2015 kazananları

Hayvan kullanılmayan alternatifler hakkında bilimsel çalışmalarımıza ilişkin daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:

Hayvan Refahı Başarılarının Tarihi.

Hayvan deneylerini sona erdirme yolculuğumuz 40 yılı aşkın bir süre önce başladı. Günümüze gelene kadar ortaklıklar ve çalışmalar için 480 milyon ABD dolarının üzerinde para harcadık.

2020’ler

2010’lar

2000’ler

1990’lar

1980’ler

1970’ler

2023

P&G bir kez daha Dünya Hayvan Alternatifleri Kongresi’ne sponsorluk yapacak. 12. Dünya Kongresi, Kanada’nın Niagara Falls şehrinde düzenlenecek. P&G, ilki 1993 yılında düzenlenen 12 Dünya Kongresinin tamamına sponsorluk yapmış ve katkı sunmuştur.

2021

P&G, 11. Dünya Hayvan Alternatifleri Kongresi’nin ana sponsoru oldu. Etkinlik, Hollanda’nın Maastricht kentinde gerçekleşti.

2019

P&G, #BeCrueltyFree’nin resmi ortağı oldu.

P&G’nin ilk küresel markası olan Herbal Essences, PETA Zulümsüz sertifikası aldı ve yıl içerisinde Aussie de bu sertifikaya hak kazandı.

2017

P&G, Seattle’da düzenlenen Dünya Hayvan Alternatifleri Kongresi’nin Platin Sponsoru oldu.

2015

P&G, DPRA ile prestijli Lush Prize ödülüne hak kazandı.

2014

P&G, Prag’da düzenlenen 9. Dünya Yaşam Bilimlerinde Alternatifler ve Hayvan Kullanımı Kongresi’ne sponsorluk yaptı. P&G, düzenlenen her bir Dünya Hayvan Alternatifleri Kongresi’ne sponsorluk yapmıştır.

P&G, cilt alerjisi deneyi için ilk alternatif hayvan kullanılmayan yöntemini (Doğrudan Peptit Reaktivite Testi, DPRA) geliştirdi.

2013

P&G’nin çığır açan alternatif cilt alerjisi deneyi olan DPRA (Doğrudan Peptit Reaktivite Testi) nihayet resmi olarak onaylandı ve önemli bir düzenleyici kurum tarafından önerildi.

2012

DPRA’nın (Doğrudan Peptit Reaktivite Testi) resmi doğrulama çalışması başarıyla yayınlandı.

2011

P&G, Kanada’nın Montreal kentindeki 8. Dünya Hayvan Alternatifleri Kongresi’nin sponsoru oldu.

2009

İtalya’nın Roma kentinde düzenlenen 7. Dünya Hayvan Alternatifleri Kongresi’nde P&G hayvan alternatifleri ve hayvan refahı konularına yönelik 22 araştırma makalesi sundu. DPRA (Doğrudan Peptit Reaktivite Testi) resmi doğrulama çalışmaları için gönderildi.

2007

P&G ve HSUS iş birliği kapsamında AltTox.org internet sitesi açıldı. İnternet sitesi, toksisite deneylerinde hayvanların kullanılmadığı yöntemlerin sayısının artırılmasına odaklanmıştır.

2005

HSUS ve P&G, tüketici ürünlerinin güvenliği için hayvanların kullanıldığı deneylerin sona erdirilmesi konusunda birlikte çalışmak üzere stratejik ortaklık kurduklarını açıkladılar.

P&G, alternatif yöntemlerin doğrulanmalarını teşvik etmek ve bunların düzenleyici kuruluşlar tarafından kabul edilmelerini desteklemek adına ECVAM ile doğrudan çalışması için kıdemli bir P&G bilim insanına fon sağlamıştır.

2003

Iams, beslenme çalışmalarında hayvan bakımı standartları konusunda uzman tavsiyesi sağlamak üzere bağımsız bir hayvan bakımı danışma kurulu kurdu.

2002

HSUS, dünyayı hayvanlar için daha iyi bir yer haline getirme çalışmaları sonucunda P&G’ye İnsanlık Ödülü’nü takdim etti.

1999

P&G, hayvanların kullanılmadığı araştırma alternatiflerinin olmadığı durumlar hariç olmak üzere tüketici ürünlerinin güvenlik deneylerinde hayvan kullanımını sona erdirdi. HSUS, alternatiflerin çoğaltılmasına yönelik araştırmalardaki çabası ve liderliği sonucunda bir P&G Araştırma Direktörü’ne prestijli Russell and Burch Ödülü’nü takdim etti.

1998

P&G, alternatif deneylerin kabulünü hızlandırmaya yönelik mevzuatı desteklemek adına ABD Kongresi önünde ifade verdi.

1997

P&G, alternatif araştırma ve doğrulama faaliyetlerine ilişkin bir web sitesi kaynağı olan Altweb’in açılışının finanse edilmesine yardımcı olmak için The Humane Society of the United States’in de aralarında bulunduğu kuruluşlara katıldı.

1993

P&G, Maryland eyaletinin Baltimore şehrinde düzenlenen ilk Dünya Alternatifler Kongresi’nin sponsorları arasında yer aldı.

1992

Johns Hopkins Hayvan Testleri Alternatifleri Merkezi, ürün geliştirme ve güvenlik değerlendirmelerinde “alternatif üretme konusundaki olağanüstü katkıları” sonucunda P&G’yi ödüllendirdi.

1991

P&G, alternatif araştırmalarını teşvik etmek ve alternatiflerin resmi kabulüne yönelik kriterler belirlemek için ABD Kongresi önünde ifade verdi.

1990

P&G, ilk Uluslararası Doğrulama Konferansı’nın finanse edilmesine destek oldu. P&G ayrıca National Institute of Health ve Animal Rights International’a katılarak ürün deneyleri için veri paylaşımı araştırmalarına eş sponsorluk yaptı.

1989

P&G, hayvan deneyi alternatiflerinin geliştirilmesi için araştırma hibelerinin verilmesine yönelik bir program tasarladı.

1980’ler

Araştırmada hayvanların kullanımını azaltmaya ve sona erdirmeye odaklanan bir araştırma kuruluşu tesis etmek adına P&G, kadrosuna bilim insanlarını kattı ve son teknoloji laboratuvarlar için yatırım yaptı.

1970’ler

P&G, aynı deneylerin tekrar yapılmasını engellemek adına güvenlik deneyi verilerini bilgisayar veri tabanına dahil eden ilk şirketlerden biri oldu.